неділя, 2 квітня 2017 р.

Тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції

Дані матеріали про основні тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції допоможуть учням 11 класу при вивченні теми «Історичний розвиток органічного світу» та підготовці до підсумкових занять.

1. Багатоклітинним організмам необхідно було більше їжі, ніж одноклітинним.Тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції (матеріали для 11 кл.)
2. Більшість багатоклітинних почали переходити до голозойного живлення.
3. Виникнення травного каналу. 
4. Розвиток різних типів живлення: рослиноїдність, хижацтво, всеїдність, паразитизм.
5. На фоні більших харчових потреб виникали ефективні засоби переміщення, що дозволяли вести активне відшукування поживи.
6. З’являється ускладнена опорно-рухова система (скелетна та м’язова), що забезпечувала:
- підтримання певної форми тіла;
- захист та опора всіх внутрішніх органів;
- переміщення тіла в просторі;
7. Формування двохсторонньої симетрії тіла. 
8. Виникнення центральної нервової системи, що координує роботу всього організму.
9. Обособлення голови та її цефалізація, що дозволило переміщенню основних органів чуттів та нервових центрів у передній кінець тіла тварини.
10. Органи чуттів сприймали подразнення, центральна нервова система обробляла інформацію, а ефектори здійснювали адекватну відповідь.
11. Розвиток ендокринної системи, що паралельно із нервовою виконувала координацію функцій в організмі.Тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції (матеріали для 11 кл.)
12. Із збільшенням розмірів тварин з’явилася транспортна система, що розносила кров завдяки роботі м’язів серця або пульсуючих судин.
13. Формування видільної системи для виведення продуктів обміну.
14. У більшості тварин зовнішні покриви були відносно непроникні, тому обмін речовин між організмом та зовнішнім середовищем відбувається через обмежені ділянки його поверхні. 
15. Поява дихальної системи.
16. Розвиток багатоклітинного організму із однієї заплідненої клітини – зиготи, який досить довгий та складний: ембріональний розвиток, личинкові стадії (інколи з метаморфозом) та постембріональний розвиток дорослої особини.

За матеріалами сайту 

Немає коментарів:

Дописати коментар